Let’s travel together.

3-latka próbowała ratować życie swojego rocznego braciszka, po tym jak ich matka zmarła w wyniku przedawkowania.

0

Do tragedii doszło w Portland w stanie Tenessee w lutym 2021 roku. 15-miesięczny chłopiec umarł z głodu, po tym, jak jego matka zmarła z powodu przedawkowania fentanylu i metamfetaminy pozostawiając syna i 3-letnią córkę na pewną śmierć. Siostra chłopca próbowała ratować brata i przez kilka dni usiłowała podać mu pokarm, jednak mimo jej wysiłków Nicholas zmarł.

Portland to małe miasteczko leżące na granicy dwóch hrabstw: Robertson i Sumner. To położone w około 35 mil na północny wschód od Nashville miasto znane jest głównie z doskonałej gleby uprawnej i uważa się je za truskawkową stolicę stanu Tennessee. W pierwszej połowie XX wieku w Portland i jego okolicach owoce te uprawiano już na 2000 akrów ziemi, a większość z nich była rozsyłana do innych stanów. W szczytowym roku w ciągu jednego dnia wysłano rekordową liczbę 115 wagonów wypełnionych truskawkami, a miejscowi donoszą, że podczas II Wojny Światowej truskawki z Portland były również wysłane drogą powietrzną do Anglii. W 1940 roku odbył się tam pierwszy Festiwal Truskawek, który dziś nosi nazwę „Middle Tennessee Strawberry Festival” i jest najstarszą masową imprezą hrabstwa Sumner.

Tyle tytułem wstępu, a teraz przejdźmy do historii właściwej, dla której powstał ten artykuł.

Tiffany i Nicholas

9 lutego 2021 roku do domu 32-letniej Tiffany Spears zapukał kurator sądowy, w celu odbycia zapowiedzianej wcześniej wizyty. Nie jest jasne z jakiego powodu kurator odwiedzał rodzinę, ale według dostępnych informacji, w przeszłości Tiffany była aresztowana i odbywała karę więzienia (nigdzie nie jest jednak wyjaśnione jakiego typu przestępstwo kobieta miała na swoim koncie).

Dom Tiffany Spears

W domu przy Butler Road mieszkała Tiffany, jej partner James Crowder oraz dwoje dzieci pary. Kurator sygnalizował swoją obecność pukając i dzwoniąc do drzwi, jednak nikt nie odpowiadał, a dom zdawał się pusty. Mężczyzna postanowił zajrzeć do środka przez jedno z okien i dostrzegł mała dziewczynkę biegającą po domu. Widok 3-latki sprawił, że kurator poczuł niepokój, a jako, że drzwi były zamknięte na klucz, mężczyzna postanowił wezwać policję z prośbą o wsparcie.

Tiffany i James

Gdy funkcjonariusze policji wraz z kuratorem weszli do domu Spears znaleźli Tiffany leżącą na podłodze w łazience, a obok niej przedmioty świadczące o tym, że prawdopodobnie zażywała narkotyki. Kobieta nie dawała oznak życia, a co więcej widać było, że nie żyje od kilku dni. Idąc dalej, w sypialni odkryli malutkiego Nicholasa Crowdera, syna Tiffany. Chłopiec znajdował się w foteliku samochodowym, do którego był przypięty pasami. On również nie żył… Biegającą po domu, przerażoną dziewczynką była jego 3-letnia siostra, która jak się okaże, usilnie próbowała ratować swojego brata podając mu jedzenie. Wokół chłopca znajdowało się resztki zaschniętego jajka i fragmenty skorupki.

Nicholas z ojcem

Jak wykazała sekcja zwłok Nicholas Crowder zmarł w wyniku wygłodzenia i odwodnienia kilka dni po śmierci matki. Przyczyną zgonu Tiffany było przedawkowanie fentanylu i metamfetaminy. Odchodząc, pozostawiła dwoje malutkich dzieci na pastwę losu, w zamkniętym domu, bez opieki. Nie jest jasne gdzie w tamtym czasie przebywał partner kobiety, James.

Nicholas

Trudno sobie wyobrazić, co przeżywały te maluchy po śmierci matki. Co musiała czuć 3-latka, widząc śmierć matki, a następnie brata, któremu mimo ogromnych starań nie była w stanie pomóc?

Ostatecznie śmierć Tiffany i Nicholasa zakwalifikowano jako przypadkową.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.