Let’s travel together.

17-latka zamordowana przez zazdrosne przyjaciółki. Obcięły jej włosy i utopiły, bo była uważana za ładniejszą.

0

Michele „Missy” Yvette Avila urodziła się 8 lutego 1968 roku i dorastała w Arleta w Los Angeles, w dolinie San Fernando. Michele Avila i Karen Severson były najlepszymi przyjaciółkami odkąd skończyły osiem lat, ale ich przyjaźń osłabła gdy dziewczyny poszły do liceum San Fernando High School.

Severson stała się zazdrosna o Avilę, ponieważ jej przyjaciółka była od niej bardziej popularna i uważano ją za wyjątkowo atrakcyjną. Dodatkowo Karen denerwował fakt, że Michele zaczęła spędzać z nią coraz mniej czasu, a częściej spotykała się z chłopcami. Severson zaczęła z czasem plotkować o tym, że Avila uprawiała seks z różnymi chłopakami i w rezultacie Michele została pobita przez grupę dziewcząt, które oskarżyły ją o kontakty z ich chłopakami.

Randy

Jeszcze w gimnazjum Michele zaczęła spotykać się z chłopcem o imieniu Randy, jednak po miesiącu dziewczyna zerwała z nim z powodu jego imprezowego stylu życia, który jej nie odpowiadał. Krótko po zerwaniu Randy zaczął się spotykać z Karen, a jakiś czas później para zamieszkała razem. Severson powiedziała później matce Avili, Irene, że była kiedyś świadkiem, jak Randy złapał kiedyś Michele i posadził sobie na kolanach. Michele powiedziała Randy’emu, że nie jest zainteresowana wznowieniem ich związku i poradziła Karen aby zerwała z Randym. Ten incydent rozgniewał dziewczynę i przestała się odzywać do Michele. Dziesięć dni przed śmiercią Michele, dziewczyny wdały się w kłótnię, która skończyła się bójką. Według świadków, Karen groziła Avili wymachując pustą butelką po piwie, a następnie ją popchnęła i uderzyła.

Zabójstwo

2 października 1985 roku Michele powiedziała matce, że wychodzi z jedną ze swoich szkolnych przyjaciółek, Laurą Doyle. Doyle podebrała Avilę z jej domu i odjechały. Cztery godziny później Laura zadzwoniła do matki Michele i poprosiła o rozmowę z Missy. Irene była zaskoczona i powiedziała Laurze, że była przekonana, że jej córka ​​jest z nią. Doyle powiedziała wtedy, że podrzuciła Avilę w pewno miejsce gdzie spotkała się z trzema chłopakami, a następnie zostawiła ją tam i pojechała zatankować paliwo. Gdy wróciła na miejsce nie zastała tam przyjaciółki, chłopaków ani niebieskiego Camaro, którym się poruszali.

5 października ciało Michele Avili zostało znalezione, leżące twarzą w dół w strumieniu w Wielkim Kanionie Tujunga na terenie Angeles National Forest. Dziewczyna została utopiona, jej włosy sięgające pasa zostały krótko obcięte, a na koniec jej ciało zostało przykryte kłodą.

Żałoba

Irene Avila była przekonana, że nie ma powodu by podejrzewać, że Severson lub Doyle były zamieszane w śmierć jej córki. Obie uczestniczyły w pogrzebie przyjaciółki, a Laura wysłała rodzinie zmarłej kartkę z kondolencjami oraz banknot 20 $. Karen Severson wprowadziła się nawet na jakiś czas do Irene, aby ją pocieszyć i jakoś wypełnić pustkę po zmarłej córce.

Karen miała obsesję na punkcie morderstwa przyjaciółki. Odwiedzała grób Michele kilka razy w tygodniu, pokrywała ściany swojego pokoju zdjęciami Avili i wycinkami z gazet na temat zbrodni. Dziewczyna wielokrotnie odwiedzała potok, w którym znaleziono ciało Michele, a w pewnym momencie powiedziała nawet Irene Avila, że ​​widziała ducha jej córki.

Przełom

Policja nie miała żadnych tropów ani wskazówek w tej sprawie, aż do lipca 1988 roku, kiedy to na komisariat policji zgłosiła się dziewczyna imieniem Eva Chirumbolo. Eva, która była przyjaciółką i powierniczką sekretów Karen i Laury, opowiedziała funkcjonariuszom o tym, czego dowiedziała się na temat zbrodni Michele. Niedługo później Severson i Doyle zostały aresztowane i oskarżone o morderstwo pierwszego stopnia.

Według prokuratorów, Laura i Karen zwabiły Avilę do strumienia, a następnie zaczęły na nią krzyczeć i wytykać jej rzekomą rozwiązłość. Obie dziewczyny oskarżyły ją o uprawianie seksu z ich chłopakami i powiedziały, że zepsuła zbyt wiele związków. Następnie obcięły jej włosy i wspólnie trzymały głowę Michele pod wodą do momentu, aż dziewczyna przestała się ruszać. Aby utrzymać jej ciało pod wodą umieściły na jej ciele ważącą 100 funtów i mierzącą cztery stopy kłodę.

Wyrok

W marcu 1990 roku Severson i Doyle zostały uznane winnymi morderstwa drugiego stopnia i skazane na minimum 15 lat więzienia. Ostatecznie jednak Karen Severson została zwolniona z więzienia 9 grudnia 2011 r. po odbyciu 23,5 roku kary. Laura Doyle została zwolniona z więzienia po 22 latach w grudniu 2012 roku.

Po tym, jak Karen wyszła z więzienia, zaczęła promować wspomnienia dotyczące zbrodni oraz swoje doświadczenia z więzienia. Kobieta zawarła umowę z pewną wytwórnią, która miała wyprodukować film na podstawie jej przeżyć, a rodzina Michele pozwała ją do sądu, oskarżając ją o próby czerpania zysku z ich tragedii.

W mediach

Sprawa zabójstwa Michele Avila zainspirowała Karen Kingsbury do napisania książki Missy’s Murder, a także do powstania filmu A Killer Among Friends z Tiffani-Amber Thiessen i Patty Duke. 13 stycznia 2012 r. sprawa Missy została opisana w odcinku z serii Deadly Women zatytułowanym „Deadly Delinquents”. 31 marca 2013 r. morderstwo Michele opisano w odcinku programu Unusual Suspects zatytułowanym „Deadly Forest”, a 5 października 2018 r. na kanale Investigation Discovery w serii pt. In Plain Sight w odcinku o tytule „Circle of Distrust”.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa. 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.