Let’s travel together.

15-latka zamordowała ojca, po tym jak zagroził, że powie policji o zabójstwie, którego dokonała.

0

Lorraine Thorpe miała zaledwie 15 lat, kiedy dokonała brutalnego podwójnego morderstwa wraz ze swoim idolem i partnerem, 41-letnim Paulem Clarke.

Rosie

41-letnia Rosalyn Hunt, przez przyjaciół nazywana Rosie, mieszkała samotnie w lokalu socjalnym, do którego się przeniosła po rozwodzie z ojcem ich dorosłych już dzieci, Johnem. Lokal ten znajdował się Victoria Street w Ipswich, w Anglii. Kobieta zmagała się z problemem alkoholowym i w związku z tym zadawała się z nieciekawym towarzystwem, którego głównym zajęciem było upijanie się do nieprzytomności. Popijawy często odbywały się w mieszkaniu Rosalyn, a ich stałym uczestnikiem był Desmond Thorpe. Desmond – dla przyjaciół Des – po rozwodzie w 2006 roku, zamieszkał ze swoją 12-letnią wtedy córką Lorraine.

Lorraine

Lorraine urodziła się i dorastała wraz z trojgiem rodzeństwa w Ipswich. Dziewczyna od najmłodszych lat cierpiała na ADHD, jednak leki, które przyjmowała sprawiały, że według znajomych Lorraine była miła, uczynna i nie stwarzała żadnych problemów. Sytuacja się zmieniła po rozwodzie rodziców. Dziewczyna przestała przyjmować leki i postanowiła zamieszkać z pijącym ojcem. Wtedy właśnie poznała świat pijackich burd i innych patologicznych zachowań, których świadkiem nigdy nie powinno być 12-letnie dziecko. Lorraine nie chciała jednak innego życia. Gdy tylko opieka socjalna zabierała ją z domu ojca, ona zawsze do niego wracała.

Clark

Podczas jednej z pijackich imprez ojca dziewczyna poznała 41-letniego Paula Clarka, który uchodził za przywódcę ich ekipy. Mężczyzna pochodził z patologicznej rodziny i był agresywny i dominujący. Paul zrobił jednak ogromne wrażenie na nastolatce, która z czasem zaczęła opuszczać lekcje po to aby pić alkohol i brać narkotyki w towarzystwie Paula. Wkrótce para zamieszkała w domu Rosalyn Hunt, jego byłej partnerki.

Krzyki

Na początku sierpnia 2009 roku, sąsiedzi Rosie, wezwali policję w związku z krzykami jakie dochodziły z jej mieszkania. Policja co prawda zjawiła się na miejscu, ale gdy nikt im nie otworzył drzwi, po prostu odjechali. W niedzielę 9 sierpnia, policja znów otrzymała wezwanie do mieszkania Rosie. Sąsiedzi byli zaniepokojeni długą nieobecnością kobiety. Wcześniej była widywana codziennie pod domem i na ulicy, a od kilku dni nikt jej nie widział. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu zorientowali się, że w mieszkaniu kobiety musiało stać się coś złego. Szyba w oknie była wybita, a we wnętrzu gromadziły się roje much.

Tortury

W mieszkaniu znaleźli martwą Rosalyn. Kobieta leżała na łóżku, przykryta kołdrą. Po jej odsłonięciu oczom policjantów ukazała się ogromna ilość ran na ciele kobiety. Sekcja zwłok wykazała, że obrażenia były zadane kobiecie kiedy jeszcze żyła. Rosie miała złamanych 9 żeber, zdartą skórę twarzy, poważne obrażenia głowy, spalone włosy, rany i siniaki na całym ciele. Ran na twarzy dokonano przy użyciu tarki do sera, do głowy przykładano jej włączony wentylator, którego śmigła cięły i szarpały skórę. Ciało kobiety nosiło ślady uderzeń smyczą wykonaną z łańcucha, a jej otwarte rany nacierano solą. Oprócz tego była bita i kopana po całym ciele.

Pies

Następnego dnia, policja odkryła ciało Desmonda Thorpe’a. Niedaleko jego domu znaleziono poduszkę z plamami krwi mężczyzny. Poduszka ta okazała się być narzędziem zbrodni, nią bowiem uduszono Desa. Przed śmiercią został pobity, lecz nie tak dotkliwie jak Rosie.

Wkrótce policja dotarła do informacji na temat wydarzeń poprzedzających obie tragedie. Kilka dni przed swoją śmiercią, Rosie wyprowadziła na spacer psa należącego do Paula. Podczas spaceru, pies ugryzł dziecko, na co Rosalyn zareagowała natychmiast próbując odciągnąć zwierzę od dziecka. Miała rzekomo również go kopnąć, o czym bardzo szybko doniesiono właścicielowi psa. Paul wpadł w szał, a Rosie przeczuwając jego reakcję najpierw udała się do domu Desmonda. Do domu ojca na przyszła również Lorraine, która przekonywała Rosalyn aby tak wróciła do swojego mieszkania, oraz że nic jej nie grozi. Kobieta uwierzyła dziewczynie i wróciła do domu.

Tortury

Był to największy i ostatni błąd w jej życiu. Po wejściu do mieszkania, kobieta została zaatakowana przez byłego partnera i jego nastoletnią pomocnicę. Wyżej opisane tortury trwały kilka dni, podczas których Rosie próbowała wzywać pomocy. Para czasami opuszczała mieszkanie aby uzupełnić zapasy alkoholu, po czym wracali i kontynuowali swój sadystyczny proceder. A na koniec podali kobiecie garść tabletek nasennych, co miało przekonać policję, że kobieta postanowiła popełnić samobójstwo.

Ojciec

Po tym wszystkim nastolatka przechwalała się wśród znajomych o tym czego dokonała razem ze swoim idolem Paulem. Informacje te wkrótce dotarły do ojca dziewczyny, Desmonda, który zagroził parze, że zgłosi tą sprawę na policję. Jako, że ani Lorraine, ani jej wspólnik nie mieli ochoty pójść do więzienia, postanowili zamknąć usta Desmonda na zawsze…

Aresztowanie

Paula i Lorraine aresztowano 10 sierpnia, dzień po odkryciu zwłok Rosie. Parze został postawiony zarzut podwójnego morderstwa, a Lorraine początkowo nie przyznawała się do swojej roli w zabójstwie ojca i Rosie. W końcu jednak przyznała: „Znajdziesz odcisk mojego buta na jego głowie”, a mówiąc to, była zimna i pozbawiona jakichkolwiek emocji.

Wyrok

Podczas procesu, oboje oskarżonych zgodnie wypierali się winy. Sędzia prowadzący rozprawę powiedział: „Uważała przemoc za coś zabawnego lub rozrywkę”  Ława przysięgłych obradowała 17 godzin, aby po 7 tygodniach procesu wydać werdykt. Obojga oskarżonych uznano winnymi zabójstwa Rosie i Desmonda. Paul został skazany na dożywocie, z możliwością zwolnienia warunkowego po minimum 27 latach odsiadki.

Lorraine została również skazana na dożywocie, ale ze względu na młody wiek, sędzia orzekł, że może starać się o wcześniejsze zwolnienie już po 14 latach, pod warunkiem, że zostanie uznana za osobę nie stwarzającą zagrożenia dla społeczeństwa.

1 września 2014 roku, Paul Clarke został znaleziony martwy w swojej celi. Mężczyzna popełnił samobójstwo poprzez powieszenie.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.