Let’s travel together.

12-latka porwana przez ojczyma urodziła 9 dzieci w niewoli. Po 20 latach piekła, uciekła od oprawcy.

0
Rosalynn McGinnis, pochodząca z Missouri, została porwana przez jej  ojczyma, Henriego Michella Piette, gdy miała zaledwie 12 lat. Małżeństwo matki Rosalynn i Piettea nie trwało długo. Kobieta postanowiła się z nim rozstać niecały rok po ślubie. Rosalynn była wykorzystywana seksualnie przez Henriego odkąd skończyła 10 lat.

Porwanie

31 stycznia 1997 r., kilka dni po rozstaniu z matką Rosalynn, Piette odebrał 12-letnią McGinnis z jej szkoły. Miną prawie dwie dekady, zanim dziewczyna znów zobaczy swoją rodzinę. 

Piette zabrał McGinnis do pokoju hotelowego, oddalonego o dwie godziny drogi od jej domu rodzinnego w Poteau w stanie Oklahoma. Mężczyzna zmusił dziewczynkę aby ufarbowała włosy, dał jej okulary, które miała od tej chwili nosić i oświadczył, że musi zmienić imię. Para błąkała się przez jakiś czas po hotelach, zanim ostatecznie wyjechali do Meksyku. Piette powiedział Rosalynn, że jej rodzina już jej nie chce i że on się nią zaopiekuje. 

Poszukiwania

Rodzina McGinnis rozpoczęła kampanię mającą na celu odnalezienie zaginionej Rosalynn. Bliscy dziewczynki od początku byli przekonani, że ​​Rosalynn została porwana przez Henriego. Poszukiwania dziewczynki trwały rok i nie przyniosły żadnych efektów.

This slideshow requires JavaScript.

W Meksyku nadużycia w stosunku dziewczynki przybrały na sile. Rosalynn była regularnie gwałcona przez ojczyma i w wieku 12 lat doznała poronienia. W wieku 15 lat urodziła swoje pierwsze z dziewięciorga dzieci. McGinnis i jej dzieci żyły w biedzie i były poddawane nieustannym nadużyciom ze strony Henriego.

Wizyta na komisariacie

Kiedy skończyła 18 lat, Piette kazała McGinnis udać się na komisariat policji w Arizonie, gdzie mieszkali w tym czasie, i powiedzieć oficerom, że uciekła z domu, aby została usunięta z krajowego rejestru osób zaginionych.

„Zaparkował trzy przecznice od Departamentu Policji w Phoenix i miał troje moich dzieci” – powiedziała Rosalynn. „Poinstruował mnie, co mam im powiedzieć. Zagroził, że jeśli nie wrócę w ciągu dwóch godzin, nigdy więcej nie zobaczę moich dzieci. ”

Lisa

Pewnego dnia 2016 roku, Rosalynn poznała amerykańską parę w supermarkecie w Oaxaca w Meksyku. Lisa szybko zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak. Jej podejrzenia się nasiliły gdy dowiedziała się, że Piette ma 62 lata,  ​Rosalynn 32, a ich najstarsze dziecko było nastolatkiem. Rosalynn opowiedziała jej wtedy swoją historię, a Lisa zapewniła ją, że jeśli kiedykolwiek będzie miała możliwość aby uciec, ona jej pomoże.

This slideshow requires JavaScript.

Ucieczka

Pewnego dnia, nadarzyła się ku temu okazja. Piette przesadził tego dnia z alkoholem i zasnął a McGinnis wykorzystała swoją szansę i zebrała dziewięcioro swoich dzieci, i uciekła z nimi do Lisy. 

Lisa skierowała Rosalynn do amerykańskiego konsulatu w Meksyku, który wraz z National Center for Missing and Exploited Children pomagał w sprowadzeniu McGinnis i jej dzieci z powrotem do USA.

„Wymagało to dużej odwagi. Naprawdę wiele odwagi ”– powiedział Robert Lowery, wiceprezes ds. Zaginionych dzieci w National Center for Missing and Exploited Children. „Nie martwiła się tylko o siebie” – mówi Lowery – „ale o swoje dzieci”.

Oskarżenie

W czerwcu 2019 roku, 63-letni Piette został uznany winnym porwania z zamiarem zaangażowania się w stosunek seksualny z nieletnim. Został również oskarżony o molestowanie dzieci i gwałt pierwszego stopnia.

„Wiem, że ten wyrok nie może wyleczyć niezliczonych ran zadanych przez oskarżonego” – powiedział w oświadczeniu prokurator Brian J. Kuester. „Ale powstrzyma go to przed dalszym krzywdzeniem innych”

Marzenia

Teraz McGinnis dzieli się swoją historią. Uruchomiła zbiórkę na GoFundMe, której celem jest uzbieranie funduszy na wsparcie dla jej dziewięciorga dzieci. Rosalynn chciałaby także spełnić swoje marzenie o ukończeniu college’u, aby zostać prywatnym detektywem, po to by mogła pomóc innym dzieciom znajdującym się w podobnej sytuacji. Na swoim GoFundMe napisała: „Nie boję się już o tym mówić, ponieważ po 22 latach życia w piekle, potwór, który zabrał moje dzieciństwo, jest za kratkami.”

„Chciałbym skończyć szkołę i pójść na studia, aby zostać prywatnym detektywem i pomóc odnajdywać zaginione dzieci, takie jak ja. Tak, mam marzenia, ale moje dzieci są na pierwszym miejscu i zawsze będą.”

20 lutego 2020 r. Henri Michelle Piette został skazany na dożywocie za swoje przestępstwa. Jego wyrok obejmował również grzywnę w wysokości 50 000 USD i odszkodowanie dla ofiary Rosalynn McGinnis w wysokości 50 067,00 USD. 

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.