Let’s travel together.

11-latka urodziła dziecko i zmarła. Ojciec dziecka poszukiwany przez policję.

0

11-latka zmarła po kilka dni po porodzie. Ojcem dziecka był starszy o 30 lat mężczyzna, który gwałcił dziewczynkę przez okres 3 lat.

Luana Costa zmarła 27 października 2020 roku, w wieku 11 lat. Dziewczynka straciła życie, kilka dni po przedwczesnym porodzie. Ojcem jej dziecka był 43 letni mężczyzna, który dopuszczał się wykorzystywania seksualnego nieletniej od niemal 3 lat. Do tragedii doszło w Brazylii, w mieście Uruará, w stanie Pará.

Nie mów nikomu

Francinildo Moraes, ojciec dziecka zaczął wykorzystywać seksualnie dziewczynkę, gdy ta miała niespełna 9 lat. Przekonywał Luanę, że są parą i zabronił jej komukolwiek o tym wspominać. Do kontaktów między dziewczynką, a mężczyzną dochodziło z dala od jej rodzinnej wioski, w związku z czym bliscy utrzymywali, że o niczym nie wiedzieli.

Rodzina Luany zaczęła coś podejrzewać gdy dostrzegli zmiany zachodzące w jej ciele. Udali się wtedy do lekarza i okazało się, że dziewczynka jest w ciąży. Wtedy Luana przyznała się rodzicom do związku z Francinildo, który trwał już od niespełna 3 lat. Do zbliżeń między nimi dochodziło również gdy dziewczynka była w ciąży.

Tragedia

W piątym miesiącu ciąży, Luana niespodziewanie zaczęła rodzić, a cztery dni później zmarła. Zaalarmowana o fakcie przestępstwa wobec nieletniej policja, szybko odkryła, że podejrzany zamieszczał na portalach społecznościowych zdjęcia, przedstawiające jego i dziewczynkę jako kochającą się parę.

Moraes dowiedziawszy się o tym, że jego tajemnica wyszła na jaw, postanowił się ukrywać i obecnie jest poszukiwany przez lokalną policję.

This slideshow requires JavaScript.

Rok wcześniej

Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu zeszłego roku, kiedy to 13-latka trafiła do szpitala w związku z ostrym bólem brzucha. Jak się okazało, Brazylijka Luana Ketlen była w ciąży. Lekarze zdecydowali się wywołać poród i w  wyniku komplikacji zmarła. Ojcem dziecka Luany był 36-letni Tome Faba, jej ojciec.

Brazylijska policja podała, że mężczyzna wykorzystywał seksualnie Luanę przez ponad cztery lata. Kiedy dziewczynka trafiła do szpitala była już w siódmym miesiącu ciąży. Lekarze zdiagnozowali wtedy u niej poważną niedokrwistość, marskość wątroby, wodę w płucach i niskie ciśnienie krwi. Dziecko nastolatki przeżyło, chłopiec urodził się zdrowy.

Dziadek – ojcem

Policja wszczęła pościg za zbiegłym ojcem dziewczynki i ujęto go po już tygodniu. 27 grudnia mężczyzna został oskarżony został o wykorzystywanie seksualne swojej córki oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Rodzina zmarłej twierdziła, że nie miała pojęcia, o nadużyciach wobec Luany.

Nastolatka mieszkała z rodzicami we wsi poza miastem. Dopiero dwa miesiące temu, kiedy zaczęła odczuwać bóle brzucha, zdała sobie sprawę z tego, że jest w ciąży. Luana przekazała nam, że wybierała się z ojcem na połów ryb. Tam dochodzić miało do gwałtów „ powiedział szef policji w Coari, Jose Barradas. Policja wyjawiła również, że ojciec groził córce, że ją zabije, jeżeli zdradzi komuś ich tajemnicę.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.